Rocky
Rocky

Drama

Rocky

Cacao Classics

Film

Tijdens Cacao Classics kijk je een keer per maand - op de laatste woensdagavond van de maand - de grootste titels opnieuw op het witte doek! Deze filmvertoningen zijn inclusief een inleiding van ongeveer 30 minuten door Twan Arts. Hij vertelt je over het ontstaan van de film Rocky én laat ook zien waarom deze precies op het juiste moment kwam. 

Programma 
19:30Inleiding door Twan Arts
20:00-20:15Pauze
20:15-22:15Rocky
Rocky Balboa (Stallone) is een clubvechter uit Philadelphia die nergens heen lijkt te gaan. Maar wanneer het lot hem in de ring plaatst met een wereldkampioen zwaargewicht, weet Rocky dat dit zijn enige kans is op de top, een unieke kans om tot het uiterste te gaan en als winnaar uit de strijd te komen.
 
Toen Sylvester Stallone In 1975 het script voor Rocky schreef, was nog een onbekende acteur. Hollywood wilde het script kopen, maar op een voorwaarde:  de hoofdrol moest gespeeld worden door een bekende acteur. Stallone ging daar niet mee akkoord: hij wilde Rocky Balboa zelf spelen. Anders ging de film ging niet door. Hij hield vol en met een klein budget én opnameschema van een paar weken werd Rocky hét grote verrassingssucces van 1976. De film kreeg tien Oscarnominaties en won er drie, waaronder Beste Film. Daarmee versloeg hij klassiekers als Taxi Driver en All the President’s Men.
 
I Play Rocky
Op 19 november 2026 komt I Play Rocky in de bioscoop, het waargebeurde verhaal van Stallones gevecht om zijn droom waar te maken. Daarom laten we je bij Cacao Classics eerst de klassieker zien zoals je die waarschijnlijk nog nooit zag: in een gerestaureerde 4K-versie, op het grote doek in De Cacaofabriek.

Verwacht

25 november 2026

Speelduur

120 minuten

Gesproken taal

Engels

Regie

John G. Avildsen

Cast

Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young, Carl Weathers, Burgess Meredith

Over filmdocent Twan Arts

Twan Arts is docent Film en verzorgt regelmatig cursussen en masterclasses bij filmhuizen en -festivals. In 2023 publiceerde hij het boek Het lijkt wel een film! waarin hij aan de hand van honderd films de geschiedenis van de cinema bespreekt.Twan Arts is docent Film en verzorgt regelmatig cursussen en masterclasses bij filmhuizen en -festivals. In 2023 publiceerde hij het boek Het lijkt wel een film! waarin hij aan de hand van honderd films de geschiedenis van de cinema bespreekt.

Over filmdocent Twan Arts
Over filmdocent Twan Arts

Tijden en tickets

  • woensdag 25 november

    19:30u - 21:30u

    Zaal 2

Cacaofabriek logo

Kies een taal